Kosmetyki naturalne - Blog Sanaja - kosmetyki ekologiczne

Sekrety piękna egipskich kobiet

Sekrety piękna egipskich kobiet


Kąpiel w kozim mleku, barwienie brwi za pomocą ołówka z czarnego węgla, malowanie powiek zieloną barwą z malachitu, czy farbowane na różowo policzki za pomocą czerwonej ochry, to tylko niektóre ze znanych sekretów piękna egipskich kobiet. Czego jeszcze możemy się od nich nauczyć?

Czytaj całość

mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa i olejek z mięty pieprzowej


Doceniony i wykorzystywany na całym świecie ze względu na swoje silne właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Olejek z mięty pieprzowej, bo o nim mowa, działa antyseptycznie, wzmacniająco i rozkurczająco, wykrztuśnie i przeciwwzdęciowo. Jakie jeszcze właściwości posiada olejek z mięty pieprzowej i jakie znajduje zastosowanie w naturalnych kosmetykach do pielęgnacji?

Czytaj całośćolej z nagietka lekarskiego

Olej z nagietka lekarskiego


Kwiat słońca, który został przekazany przez bogów ludziom, aby żyli w zdrowiu, szczęściu i dobrobycie. Nagietek lekarski, bo o nim mowa, znany był i czczony przez starożytne cywilizacje Majów i Inków. Olej stworzony z jego kwiatów jest niezastąpiony w leczeniu wielu chorób skóry. Jakie jeszcze właściwości pielęgnacyjne posiada olej z nagietka lekarskiego?

Czytaj całość


jak stosować glinkę kosmetyczną?

Jak stosować glinkę kosmetyczną?


Idealne dla wszystkich rodzajów cer i skór problematycznych. Mowa o glinkach kosmetycznych, które świetnie sprawdzają się jako maski do twarzy lub dodatek do kąpieli, jak również kosmetyków do codziennego mycia twarzy i włosów. Jak prawidłowo ją stosować i o czym pamiętać podczas aplikacji?

Czytaj całość

lilak pospolity

Olejek z lilaka pospolitego


Podobno posiada specjalną moc i magiczne właściwości. Lilak pospolity, bo o nim mowa, symbolizuje uczucie miłości, a rozrzucenie jego kwiatów lub krzewów odpędza zło. Same jego płatki wykorzystywane są we wróżeniu i jasnowidzeniu. Jakie jeszcze wyjątkowe właściwości posiada lilak pospolity i jego olejek eteryczny?

Czytaj całość