śluz ślimaka - właściwości i zastosowanie -sanaja

Śluz ślimaka – Właściwości i zastosowanie

| 1 Komentarz

Kosmetyki zawierające naturalny śluz ślimaka cieszą się coraz większą popularnością, a to za sprawą Koreańczyków, którzy wykorzystują ten naturalny składnik w wielu topowych produktach do makijażu i pielęgnacji skóry. Jakie działanie wykazuje śluz ślimaka?

Śluz ślimaka

Już w starożytnej Grecji śluz ślimaka wykorzystywano do pielęgnacji i leczenia skóry. Jednak prawdziwe zainteresowanie śluzem ślimaka zaczęło się dopiero na początku lat 80, gdzie przez przypadek jeden z pracowników gospodarstwa rolnego w Chile zauważył, że po częstym kontakcie ze ślimakami i ich śluzem, jego blizny, drobne skaleczenia i przebarwienia na jego spracowanych dłoniach zaczęły stopniowo zanikać, a skóra stała się wyraźnie gładka, jędrna, silnie rozjaśniona i nawilżona. Dzięki tym spostrzeżeniom na początku lat 90 potwierdzone zostały niezwykłe właściwości śluzu ślimaka i zaczęła się produkcja kosmetyków pielęgnacyjnych i preparatów leczniczych z jego dodatkiem.

Skład śluzu ślimaka

Wydzielina ślimaka zawiera alantoinę, która m.in. intensywnie nawilża, działa kojąco i przeciwzapalnie, usuwa zgrubienia, łagodzi wszelkie podrażnienia oraz przyspiesza regenerację skóry; kwas glikolowy, który delikatnie złuszcza martwy naskórek, odświeża, wygładza oraz spowalnia procesy starzenia się skóry, a także reguluje wydzielanie sebum. Śluz ślimaka zawiera również kolagen i elastynę, które m.in. ujędrniają i niwelują drobne zmarszczki oraz mukopolisacharydy – odpowiedzialne za zmniejszenie podrażnień i reakcji alergicznych skóry (w połączeniu z kolagenem i elastyną nadają skórze idealną sprężystość, elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia). Śluz ślimaka bogaty jest także w witaminy A, C i E (które odżywiają skórę) oraz naturalne antybiotyki, które likwidują szkodliwe grzyby i bakterie odpowiedzialne za trądzik, trądzik różowaty i inne infekcje skórne.




Właściwości śluzu ślimaka

  • Zwiększa elastyczność skóry (sprzyja syntezie kolagenu i elastyny).
  • Działa przeciwzmarszczkowo, przeciwzapalnie i antybakteryjnie.
  • Silnie regeneruje i nawilża skórę oraz złuszcza martwy naskórek.
  • Łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ran oraz zmniejsza widoczność blizn.
  • Likwiduje wypryski oraz zmniejsza widoczność wągrów.
  • Wykazuje działanie rozjaśniające cerę.
  • Pomaga usunąć przebarwienia i inne plamy pigmentacyjne.

Zastosowanie kosmetyków ze śluzem ślimaka

Składnik jakim jest śluz ślimaka możemy znaleźć w wielu produktach do makijażu (m.in.podkłady lub kremy BB) lub kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała ( m.in. kremach nawilżających, kremach przeciwzmarszczkowych, żelach do twarzy czy szamponach, maskach i odżywkach do włosów).

Naturalne kosmetyki z zawartością śluzu ślimaka dzięki swoim niezwykłym właściwościom naprawczym polecane są dla wszystkich rodzajów skóry, szczególnie dla osób borykających się z takimi problemami jak: cellulit, trądzik, wypryski, wągry, rozstępy i inny blizny, przebarwienia skórne czy zniszczone i łamliwe włosy. Kosmetyki ze śluzem ślimaka polecane są również w pielęgnacji cery w stanie zapalnym lub po zabiegach chirurgii plastycznej.

Naturalne kosmetyki ze śluzem ślimaka

Naturalne kosmetyki ze śluzem ślimaka można kupić w naszym sklepie internetowym Sanaja.pl.

  • Naturalny krem do twarzy ze Śluzem Ślimaka

    Naturalny krem do twarzy ze Śluzem Ślimaka – Orientana

  • Bio Maska-Esencja ze Śluzem Ślimaka na noc

    Bio Maska-Esencja ze Śluzem Ślimaka na noc – Orientana

  • Naturalny krem pod oczy ze Śluzem Ślimaka

    Naturalny krem pod oczy ze Śluzem Ślimaka – Orientana

  • Maska do twarzy z naturalnego jedwabiu ze Śluzem Ślimaka

    Maska do twarzy z naturalnego jedwabiu ze Śluzem Ślimaka – Orientana

1 komentarz

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)