jak dbać o skórę jesienią?

Jak dbać o skórę jesienią?

| 0 Komentarzy

Chłodne, jesienno-zimowe dni i niesprzyjające warunki pogodowe w okresie jesieni nie sprzyjają naszej cerze. Skóra w tym czasie staje się sucha, nadwrażliwa, pęka i łuszczy się. Jak więc prawidłowo dbać o skórę jesienią?

Nieodpowiednia pielęgnacja i brak zabezpieczeń skóry przed niesprzyjającymi warunkami w okresie jesieni, bardzo źle wpływa na stan naszej cery. Skórze brak wtedy witalności i blasku, staje się nieprzyjemnie szorstka, sucha i matowa, pozbawiona cennego nawilżenia. Przedstawiamy kilka wskazówek pomocnych w pielęgnacji skóry twarzy w okresie jesiennym.

Dlaczego skóra potrzebuje jesiennej pielęgnacji?

Zazwyczaj skóra w okresie jesiennym wymaga intensywniejszej pielęgnacji, a jej stan w dużej mierze zależy od tego jak była traktowana w okresie letnim. Słona woda, wiatr oraz częsta ekspozycja na promienie słoneczne (w wyniku której powstają przebarwienia, pogłębione zmarszczki i przesuszenie) negatywnie wpływają na wizerunek naszej cery. Co więcej, wszystkie mankamenty urody stają się bardzieje widoczne właśnie na jesień. W okresie jesienno-zimowym spożywamy również mniej płynów, co przyczynia się do słabszego nawodnienia organizmu. Efekt braku odpowiedniego nawilżenia odbija się na naszej cerze, bowiem skóra potrzebuje przecież nawodnienia nie tylko od zewnątrz (w postaci silnie nawilżających kremów, balsamów czy serum), ale też od wewnątrz, w postaci odpowiedniej ilości wody mineralnej.

Jak dbać o skórę jesienią?

Peeling

Najlepiej zacząć od początku, czyli od prawidłowego złuszczenia martwego naskórka i usunięcia wszelkich zanieczyszczeń zgromadzonych na skórze twarzy i ciele. Z pomocą przychodzą liczne zabiegi kosmetyczne, jak: peeling medyczny czy mezoterapia lub naturalne peelingi domowe. W tym celu można wykorzystać sól morską, cukier trzcinowy lub kawę mieloną. Gotowe naturalne peelingi i scruby dostępne są również w licznych sklepach z kosmetykami naturalnymi.

Oczyszczenie za pomocą peelingów od razu przynosi świetne rezultaty. Nie tylko widocznie usuwa zanieczyszczenia czy obumarły naskórek, ale też wspaniale przygotowuje skórę na kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

Odpowiednie nawilżenie skóry

Po dokładnym oczyszczeniu skóry powinniśmy ją obficie nawilżyć. To zadanie wykonają naturalne maseczki nawilżające, silne kremy nawilżające czy serum. Unikajmy dłuższych, gorących kąpieli w wannie, które powodują szybszą utratę wilgoci skóry. Zamiast tego stosujmy szybki prysznic z udziałem letniej wody. Po kąpieli należy delikatnie osuszyć ciało i obficie nawilżyć skórę za pomocą naturalnych, silnie nawilżających emulsji, maseł lub balsamów do ciała.




Prawidłowa dieta

Warto też zadbać o swoją skórę od środka i wprowadzić jesienią do swojej diety posiłki bogate w substancje odżywcze takie jak: ryby, jaja, kakao, warzywa czy multiwitaminy i inne suplementy bogate w witaminy z grupy B, A, C, D i E kwasy tłuszczowe omega-3 oraz minerały, które wspaniale wpłyną na stan naszej cery. Warto też w okresie jesienno-zimowym nie rezygnować z ćwiczeń fizycznych, ponieważ pomogą one lepiej krążyć krwi, co w efekcie pomoże poprawić wygląd skóry.

Zabiegi kosmetyczne

Jesień i zima to idealny czas by dbać o skórę. Warto rozważyć w tym celu również zabiegi chemiczne mające na celu odbudowę naskórka, zmniejszenie widoczności zmarszczek, wyrównanie kolorytu czy rozjaśnienie lub całkowitą likwidację przebarwień. Z pomocą przychodzą m.in. takie zabiegi jak fotoodmładzanie, mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa lub bezigłowa, czy zamykanie naczynek krwionośnych, z których skorzystać można w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. O skórę po lecie można zadbać również w sposób naturalny, wyłącznie naturalnymi i bezpiecznymi kosmetykami do skóry twarzy, włosów i ciała.

Naturalne kosmetyki na jesień

Naturalne produkty, idealne do pielęgnacji skóry jesienią oraz inne kosmetyki dostępne są w sklepie Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)