5 sposobów na zaskórniki - sanaja

5 sposobów na zaskórniki

| 0 Komentarzy

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się niechcianych zaskórników? Oto 5 sprawdzonych metod, które pomogą ci znaleźć odpowiedź na najczęściej zadawane pytania jak: Co na zaskórniki czy jak usunąć zaskórniki? i w końcu zwalczyć ten uciążliwy problem.

Zaskórniki (potocznie zwane wągrami) pojawiają się wtedy, gdy gruczoły łojowe produkują nadmierną ilość sebum, przez co dochodzi do zatkania ujścia porów. W efekcie na naszej twarzy powstaje nieestetyczna biaława kaszka (w przypadku zaskórników zamkniętych) lub czarne, albo brązowe kropki (zaskórniki otwarte).

Wągry bardzo łatwo ulegają nadkażeniom przez bakterie, powodując tym samym powstawanie niechcianych pryszczy. Co prawda, ilość wydzielanego przez skórę sebum ma podłoże genetyczne, dlatego ciężko oczyścić skórę raz na zawsze. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji można usunąć większość wągrów i tym samym złagodzić objawy trądziku.

5 sposobów na to jak się pozbyć zaskórników?

1. Maski i mydła

Maseczki do twarzy z kurkumy lub miodu, białka kurzego, cynamonu, gałki muszkatołowej, mleka, maślanki albo glinki (marokańskiej, zielonej czy z bentonitu), a do tego odrobina wody i kilka kropel soku z cytryny lub octu jabłkowego, pomogą w pełni naturalny i skuteczny sposób pozbyć się niechcianych zaskórników. Na rynku dostępne są także specjalne, w pełni naturalne i antybakteryjne ziołowe mydła, które w łagodny, ale skuteczny sposób, usuwają nadmiar zanieczyszczeń i łagodzą objawy trądziku.

2. Złuszczanie

Warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu złuszczającego np. kwasem migdałowym w gabinecie kosmetycznym. Skuteczną, naturalną metodą w walce z niedoskonałościami może okazać się również soda oczyszczona zmieszana z kilkoma kroplami wody.

3. Peelingi

W sklepach istnieje wiele gotowych preparatów peelingujących przeciw zaskórnikom, które mogą okazać się skuteczne. Istnieją również naturalne peelingi np. z fasoli Adzuki lub zmielonego ryżu jaśminowego, które skutecznie złuszczają i usuwają martwy naskórek. Dzięki temu w naturalny sposób oczyszczają i zwężają pory ze wszelkich zanieczyszczeń, zapewniając jednocześnie skórze odpowiednie nawilżenie i odżywienie.

4. Oleje

Olejek migdałowo – sandałowy, jojoba, z miodli indyjskiej lub popularny olejek pichtowy, znakomicie oczyszczają pory, działają przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i przeciwtrądzikowo. Olejek pichtowy szczególnie polecany jest do cery tłustej i trądzikowej.




5. Szczoteczka

Dobrym, choć zdecydowanie awaryjnym sposobem na usuwanie wągrów jest użycie dość miękkiej, czystej szczoteczki do zębów. Już kilka kropel olejku lub soku z cytryny naniesione na szczoteczkę pomoże zniwelować uporczywe zaskórniki.

Domowe sposoby na zaskórniki zamknięte

Niezwykle popularnymi, a co najważniejsze bardzo skutecznymi domowymi sposobami na uporczywe zaskórniki są:

  • Maseczka z żelatyny – 2 łyżki mleka 1 łyżka żelatyny. Wystarczy lekko podgrzać (w celu rozpuszczenia żelatyny) i wymieszać składniki, a gotową mieszankę nanieść na twarz. Zmyć po 10-15 minutach.
  • Maseczka z sody oczyszczonej – 1 łyżka sody oczyszczonej 1 łyżka wody lub hydrolatu. Składniki mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Po 15 minutach zmyć letnią wodą.
  • Maseczka z Aspiryny – 3 – 4 tabletki rozpuszczone w jogurcie lub maślance. Wystarczy tabletki skruszyć i dokładnie wymieszać z jogurtem, maślanką bądź wodą. Po 15 minutach należy maseczkę zmyć.

Jak pozbyć się zaskórników zamkniętych?

Zaskórniki zamknięte to nic innego jak zablokowane cysty wypełnione nadmierną ilością sebum. Nie zależnie od tego czy są to zaskórniki zamknięte na policzkach, zaskórniki zamknięte na czole czy zaskórniki zamknięte na brodzie, przyczynami powstawania tego takich zmian są namnażanie komórek, nieprawidłowe złuszczanie martwych komórek naskórka oraz gromadzenie się dużej ilości sebum. Jak zmniejszyć ilość zaskórników?

  • Dieta – Bardzo duży wpływ na wygląd i stan naszej skóry ma to co jemy w ciągu dnia. Ograniczmy produkty wysoko przetworzone, jedzenie typu fast – food, napoje gazowane itp. na rzecz produktów zdrowych, naturalnych oraz zacznijmy pić większą ilość wody mineralnej.
  • Oczyszcznie manualne – ręczne wygniatanie zaskórników.
  • Peeling kawitacyjny – zabieg wykorzystujący ultradźwięki.
  • Mikrodermabrazja – ścieranie zewnętrznych warstw naskórka.

Jak zapobiegać zaskórnikom?

Aby uniknąć problemów z zaskórnikami warto przede wszystkim zrezygnować z silnych, drażniących skórę środków myjących, na rzecz tych łagodnych, o jak najbardziej naturalnym składzie.

Gdzie kupić skuteczne kosmetyki na zaskórniki?

Sera, masła, oleje i kremy na zaskórniki oraz inne naturalne kosmetyki można zakupić w sklepie internetowym Sanaja.pl.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie artykuły (zobacz wszystkie)